HIKVISION

Hikvision patří k předním světovým výrobcům kamerových dohledových systémů. Společnost svou nabídkou pokrývá celou škálu kamerových systémů od samostatných chytrých IP kamer, HD analogových kamer, IPkamer s vysokým rozlišením až po nahrávací zařízení jak pro analogové tak digitální systémy.

Časté dotazy

Pokud se jedná o novou instalaci doporučujeme komponenty od společnost Hikvision vzhledem k dobrému poměru cena/kvalita.

Jestliže však již máte nějaký dohledový systém a potřebujete ho rozšířit vyberou se komponenty dle výrobce vašeho systému.

Skutečně analogové systémy se v současné době již nemontují. Otázka spíše zní zda na rozvod použít koaxiální kabel nebo kroucené páry (počítačová síť)

V případě, že neexistují žádné stávající rozvody doporučujeme digitální IP systém založený na rozvodu UTP

Pokud existuje koaxiální rozvod po starém analogovém systému je možné ho po proměření použít a instalovat kamery, které po koaxiálním kabelu digitálně komunikují. Tento systém je cenově zajímavy do rozlišení 2Mp poté se výrazně zvedá cena nahrávacích zařízení

Nedoporučujeme připojování kamer přes Wi-Fi pokud má systém sloužit k zabezpečení objektu.

Je pořeba si uvědomit že Wi-Fi zajistí datové spojení, ale stejně musí být ke kameře přivedeno napájení (v případě IP kamer je oboje řešeno jedním kabelem)

Pokud však kamera má sloužit např. ke kontrole dětí na zahradě z kuchyně je toto řešení možné

Všechny komponenty od společnosti Hikvision umožnují připojení bez nutnosti veřejné IP adresy přes P2P, pomocí aplikace Hik-Connect

live
rec

Vzdálené přehrávání

I z telefonu se můžete podívat na záznamy

Rozpoznání SPZ

Vhodné např. pro bytové komplexy, pro ovládíní vjezdové brány, umožnění vjezdu jen definovaným uživatelům